Pek çok kişi için CV hazırlama süreçleri dayanılmaz bir hale gelebiliyor. Ancak işe başvuru sürecinde gerekli olan en temel belgelerden biri olan CV veya özgeçmiş artık internet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulabilmektedir. Bugün size göstereceğimiz uygulama, güzel ve akılda kalıcı bir özgeçmiş oluşturmanıza olanak sağlayacak. Ayrıca, Word veya benzeri programlara ihtiyacınız yoktur. Peki ama nasıl? Aşağıdaki adımları izleyerek cevabı bulabilirsiniz.

Online CV Nasıl Hazırlanır?

CV olarak da bilinen özgeçmiş, iş arayan kişinin aradığı işe başvurmadan önce hazırlaması gereken bir belgedir.

İnternet yayılmadan önce, bilgisayardaki şablonlar kullanılarak veya kâğıda elle yazılmış özgeçmişler oluşturuluyordu. Belirli bir şablona göre hazırlanan bu özgeçmiş, doğrudan başvuru ofisine teslim ediliyor veya onaylanması durumunda posta ile gönderiliyor ve cevap bekleniyordu.

İnternet hayatımızın bir parçası haline geldiğinden, çevrimiçi bir özgeçmiş oluşturma fırsatı ortaya çıktı. Örnek özgeçmişler de zamanla artmıştır ve farklı tarzlardaki bu örnek özgeçmişler online olarak doldurulmakta ve online olarak doğru firmaya aktarılmaktadır. Kariyer siteleri, çevrimiçi özgeçmiş yazma hizmetlerinin en büyük kullanıcılarıdır.

Özgeçmiş oluşturmayı kolaylaştıran online özgeçmiş oluşturma sitesi sayesinde tekrar tekrar özgeçmiş oluşturma derdi olmadan kısa sürede özgeçmiş oluşturabilir ve birçok şirkete başvurabilirsiniz. cvbeim.com gibi kariyer sitelerine üye olarak, profilinizi tamamladıktan hemen sonra özgeçmişinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayarda iyi olmayanlar için çok yararlıdır. Kullanıcı panelinin CV Oluştur kısmına tarafınızdan talep edilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz yeterlidir. Özgeçmişinizi oluştururken hatırlamanız gereken ilk şey, özgeçmişinize bir fotoğraf eklemeniz gerektiğidir. Doğru, iş dostu fotoğraflar kullanın. Günlük hayatın fotoğraflarını yüklemek, başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Fotoğrafların net olması ve güneş gözlüğü veya şapka gibi aksesuarların olmaması da önemlidir.

CV hazırlama programı olmadan ve cv programı avantajları olmadan da cv oluşturma aşamalarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek son derece mümkün. Cv hazırlama sitesi üzerinden online bir şekilde sizlere özgeçmişlerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlama fırsatı sunuluyor. Cv oluşturma sitesi her mesleğe, her branş ve her ihtiyaca yönelik birbirinden çeşitli örnekleri ile sizlerin iş bulma süreçlerini adeta hızlandırıyor ve sizlere büyük yardımcı oluyor.

Cv Hangi Programda Hazırlanır?

CV hangi programda hazırlanır diye soranlar programa ihtiyaç duymadan Cv sitesi üzerinden online cv oluştur gibi pek çok seçenekten yararlanabiliyor.

Web sitemizdeki özgeçmiş oluşturucu formumuzla özgeçmiş oluşturmak çok kolaydır. Özgeçmiş oluşturma formuna giren kişiler forma istedikleri gibi başlık girebilirler. Boş özgeçmiş formu kullanılarak oluşturulan bir özgeçmiş, CV indir seçeneği kullanılarak da indirilebilir. Sitemiz, CV yazma sürecini çok kolaylaştıran profesyonel bir çevrimiçi CV yazma hizmeti sunar. Sitemiz bunu çeşitli CV yazma programları ile de desteklemektedir.

Ayrıca sitede meslek gruplarına özel örnek özgeçmişler de bulabilirsiniz. Örnek özgeçmişleri indirebilen kişiler özgeçmiş yazmakta da daha iyidir. Web sitesinde ayrıca boş bir başvuru formu ve boş iş başvuru formu bulunmaktadır. Ayrıca web sitemizdeki “Online CV hazırlama” seçeneğini kullanarak da özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında kolayca kaydetme işleminizi tamamlayabilirsiniz

Web sitemizdeki özgeçmiş formunu kullanarak özgeçmişinizi oluşturmak çok kolaydır. Özgeçmiş oluşturmanızda da kaliteli hizmet istiyorsanız bu site size bu konuda mükemmel hizmet almanın kapısını aralıyor.

İş özgeçmiş oluşturmaya gelince pek çok kişinin kafasında soru işaretleri vardır. Biri özgeçmişi hangi programın oluşturacağıdır. Word veya Excel özgeçmiş programlarında oluşturulan özgeçmişler PDF formatına dönüştürülmelidir. Böylelikle internet üzerinden başvuru için gönderilen özgeçmişler üzerinde çeşitli işlemler yapabilirsiniz.


WhatsApp