Cv, iş arayan kişinin çeşitli bilgilerinden oluşan bir belgedir. Bu belge, iş başvurularında mutlaka istenmektedir. İşverenlerin veya kurumların dikkatli bir şekilde incelediği cv, oluşturulurken çeşitli kriterlere uygun olmalıdır. Bu kriterlere uygun olan cv’ler hem daha profesyonel olacaktır hem de iş başvurusu yapan kişinin daha iyi bir sonuç almasına yardımcı olacaktır. Sizlerde etkili bir şekilde cv hazırlamak istiyorsanız sitemizdeki cv formu çeşitlerini inceleyebilirsiniz. PDF formatında cv indirerek, online başvurularınız için kullanabilirsiniz. Bizzat başvurular için pdf dosyasını a4 formatında yazıcıdan çıkartarak başvurular için kullanabilirsiniz.

İşverenlerin dikkatini çekebilmek için hazırlayacağınız cv’lerin uygun formda ve imla kurallarına göre hazırlanmış olması gerekmektedir. Cv hazırlamak, geçmişte oldukça zor olsa da artık günümüzde buna yardımcı birçok kaynak bulunduğu için kolay bir hale gelmiştir. Çeşitli meslek grupları için farklı türde cv’ler bulunmaktadır. Her mesleğin kendine özgü gerekli kriterleri bulunmaktadır. Bu gruba hemşirelik mesleği de dahildir. Hemşire cv hazırlama için sitemizdeki cv hazırlama formunu kullanabilirsiniz. Ayrıca hemşire cv örneği çeşitlerinden de yardım alarak, takıldığınız yerleri kolaylıkla halledebilirsiniz. Sitemizde bulunan boş hemşire cv örneklerini kendi bilgilerinizle eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamanız yeterli olacaktır.

Hemşire CV’si Nasıl Olmalı?

Cv hazırlarken uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar dahilinde uygun şekilde profesyonel cv’ler hazırlayabilirsiniz. Bir hemşire cv hazırlarken nelere dikkat etmelidir?

  • Cv içerisinde kişisel bilgiler doğru bir şekilde yer almalıdır. Cv’de mutlaka kişinin adı ve soyadı, doğum tarihi, adres ve iletişim bilgileri bulunmalıdır.
  • Kişinin eğitim bilgileri ters kronolojik bir sıralama ile yazılmalıdır.
  • Kişinin sahip olduğu iş deneyimleri, deneyimler alanına yine ters kronolojik bir sıralama ile yazılmalıdır. Deneyimler kısmında gerçekten çalışılmış olan kurumların bilgileri yer almalıdır.
  • Kişi, ilgi alanlarına gerçekten ilgilendiği ve aktif olarak devam ettirdiği alanları yazmalıdır.
  • Hemşirelik mesleğine ait yeterlilik bilgileri, yeterlilik alanına yazılmalıdır. Burada doğru bilgilerden bahsedilmelidir. Sözlü veya uygulamalı mülakat esnasında sorun yaşamamak adına, yeterliliği olmadığınız alanları yazmamalısınız.
  • Referans kısmına, size referans olmayı kabul etmiş kişilerin bilgileri yazılmalıdır.
  • Cv içerisinde kullanacağınız dil akıcı ve imla kurallarına uygun olmalıdır.
  • Cv en fazla iki sayfa olacak şekilde hazırlanmalı ve mümkünse tek sayfada bitirilmelidir.
  • Cv’de yer alan internet adresleri dışında hiçbir şekilde cümle veya kelimelerin altı çizilmemelidir.

Yeni Mezun Hemşire Cv Örnekleri

Yeni mezun olmuş hemşireler, daha önce herhangi bir iş başvurusunda bulunmadıysa cv hazırlarken zorluk çekebilirler. Etkili ve doğru olacak bir cv’yi hazırlamak için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemiz içerisinde yeni mezun olmuş hemşireler için özel cv’ler bulunmaktadır. Bu cv’ler sayesinde hiçbir zorluk çekmeden kolay bir şekilde cv’nizi hazırlayabilirsiniz. Sitemizde hazırlayacağınız cv’ler profesyonel bir şekilde olacağı için iş alma konusunda sizi bir adım öne taşımakta yardımcı olacaktır.


WhatsApp