Günümüz dünyasında işe alımlarda işveren ya da iş başvurusu yapan kişi olunması fark etmeksizin CV büyük önem taşıyor. İster doktor olsun ister öğretmen, iyi bir işe sahip olabilmek için mutlaka bir CV hazırlanmalı ve bu CV ile işveren kurumlara başvuru gerçekleştirilmelidir.

Peki, doktor CV’si nasıl hazırlanır? Pek çok doktor; hastane, poliklinik gibi kurumlara başvuru gerçekleştirmeden önce CV’sini nasıl hazırlayacağını araştırıyor. İşe kabul edilmek içinse profesyonel bir CV’ye sahip olmak gerekiyor. Bu nedenle CV hazırlanırken mutlaka doğru bilgilere yer verilmeli ve detaylı bir şekilde bilgi akışı sağlanmalı. Doktor CV’si hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 

  • Ad
  • Soyad
  • Adres
  • Okul bilgileri
  • Okul ortalaması (Mezuniyet)
  • İş deneyimleri
  • Referanslar
  • İletişim bilgileri

 

CV üzerinde mutlaka yer alması gereken bilgiler olarak görülmektedir. Doktor CV’sinde bulunması gereken bilgiler temel olarak bu şekilde ifade edilebilmektedir. Bunun yanı sıra uzmanlık durumu, askerlik, evlilik ya da çocuk bilgileri de CV’de yer alabilecek bilgilerdir. Bu bilgilerin yazılması durumunda profesyonel bir CV hazırlanması mümkündür.  Peki, doktor CV örneği nasıl hazırlanır?


Doktor CV Örneği Nasıl Hazırlanır?

Doktorlar CV hazırlarken yukarıda yer alan bilgilere mutlaka yer vermelidir. Ancak bunun yanı sıra cv örneğinin doğru bir şekilde hazırlanmış olması da büyük önem taşımaktadır. Doktor CV örneği hazırlanırken öncelikle ilköğretimden başlayarak her okul dönemine CV içerisinde yer verilmelidir.

CV’de bir adet vesikalık fotoğrafın olması, adres bilgilerinin bulunması, telefon numarasının yer alması ve e-posta adresi gibi dijital iletişim adreslerinin de detaylı ve doğru bir şekilde bulunması son derece önemlidir. CV için uygun bir fotoğraf seçildikten ve adres bilgileri girildikten sonra eğitim bilgilerine yer verilmelidir. Bu eğitim bilgilerinde en çok yer ayrılması gereken kısım lisans ve lisansüstü eğitim kısmı olmalıdır. Yüksek lisans eğitimi alındıysa ya da uzmanlıkla ilgili bir eğitim mevcutsa atlanmadan CV içerisine eklenmelidir.

Bu bilgilerin de girilmesinin ardından en çok “hakkımda” kısmına yer verilmesi gerekmektedir. Hobiler, boş zamanların nasıl değerlendirildiği, gelecek planlaması, kariyer planı, yeterlilik ve sertifikalar gibi pek çok bilginin verilmesi işverenin daha doğru bir karar alması adına oldukça önemlidir. Bu şekilde CV örneği hazırlamak mümkündür.

 

Doktor CV Örnekleri Nerelerde Kullanılabilir?

Doktor CV örneğinin hazırlanması durumunda pek çok yerde bu CV örneğinin kullanılması mümkündür. İster özel hastanelere ister polikliniklere başvuru gerçekleştirilsin her türlü iş başvurusunda aynı CV örneğinin kullanılması mümkündür. İşveren kuruma göre “hakkımda” kısmı ve “özel bilgiler” kısmında çeşitli değişiklikler gerçekleştirilebilmektedir.  

Yeni bir eğitim alınması ya da sertifikanın bulundurulması durumunda da ufak oynamalar yapılabilmektedir. Ancak temelde bu CV örneği iş başvurusu gerçekleştirilmesi planlanan her türlü kurum ve kuruluşta geçerli olacaktır.


WhatsApp