Profesyonel iş hayatında işe alımlarda online süreçlere dikkat edilmeye başlanıldı. İster online olarak teslim edilsin ister çıktı alınarak işverene iletilsin CV işe başvuru sürecinde büyük bir öneme sahip.  Halkla ilişkiler bölümünde çalışmak için de firmalara CV iletilmesi, işe alımın gerçekleştirilebilmesi içinse bu CV’lerin profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.  Bu nedenle CV örneklerine bakılmalı ve bu CV örnekleri doğrultusunda gerekli bilgiler eklenerek profesyonel bir halkla ilişkiler CV’si hazırlanmalıdır. Peki, halkla ilişkiler CV’si nasıl hazırlanır?

Halkla ilişkiler bölümü için CV hazırlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birtakım kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar bir diğer adı ile püf noktalar profesyonel bir iş başvurusu yapmak adına büyük önem taşımaktadır. İlk adımda cv içerisinde bulunması gereken bilgilere dikkat edilmeli ve bu bilgilerin halkla ilişkiler CV’si içerisinde eksiksiz bir şekilde yer aldığından emin olunmalıdır.   Halkla ilişkiler CV’si hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • İsim
  • Soy isim
  • Adres
  • Okul bilgileri
  • Okul ortalaması (Mezuniyet)
  • İş deneyimleri
  • Referanslar
  • İletişim bilgileri

CV içerisinde mutlaka bulunması gereken bilgiler bu şekilde belirtilmektedir.  Halkla ilişkiler CV’sinde yer alması gereken bilgilere dikkat edilmesi durumunda profesyonel bir CV hazırlanması ve iş başvurularında kullanılması mümkündür. Bunun yanı sıra uzmanlık durumu, askerlik, evlilik ya da çocuk bilgileri de CV’de yer alması gereken bilgilerdir. Bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde CV içerisinde yer alması durumunda profesyonel bir CV hazırlanması mümkündür.  Peki, halkla ilişkiler cv örneği nasıl hazırlanır?

Halkla İlişkiler CV Örneği Nasıl Hazırlanır?

Halkla ilişkiler bölümü mezunları CV hazırlarken gerekli olan bilgilere mutlaka yer vermelidir. Ancak bu bilgilerin beraberinde CV örneğinin profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması da işe alımlar sırasında oldukça önemlidir. Halkla ilişkiler CV örneği hazırlanırken ilk olarak eğitim bilgilerine yer verilmelidir.

Genellikle CV içerisinde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite bilgileri eksiksiz bir şekilde bulunmaktadır. Bu bilgilerin beraberinde vesikalık fotoğrafın da işverenin doğru bir değerlendirme yapabilmesi için CV içerisine eklenmiş olması gerekmektedir. Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta, askerlik durumu, doğum bilgileri gibi pek çok bilginin de eklenmesi ile halkla ilişkiler cv örneği hazırlanması mümkündür.

Halkla İlişkiler CV Örnekleri Nerede Kullanılabilir?

Halkla ilişkiler CV örneğinin profesyonel bir şekilde hazırlanması durumunda pek çok yerde bu CV örneğinin aktif olarak kullanılması mümkündür. İster özel şirketlere başvuru gerçekleştirirken ister devlet kurumlarına başvuru gerçekleştirilirken bu halkla ilişkiler CV örneği kullanılabilir. CV profesyonel ve doğru bir şekilde hazırlanmış olacağı için her türlü iş başvurusunda kullanılabilmektedir.

İşverenler CV’yi inceledikten sonra uygun olunması durumunda adayı iş görüşmesine davet etmektedir. Bu iş görüşmesi sonrasında ise halkla ilişkiler bölümünde çalışmaya hak kazanılabilmektedir.  İşverenlerin başvuru gerçekleştiren kişi ile iletişime geçebilmesi adına iletişim numaralarına dikkat edilmelidir


WhatsApp