Kasiyer CV örneği konusuna geçmeden önce kasiyerlerin genel özelliklerinden bahsetmekte fayda var. Kasiyerler, endüstriden bağımsız olan ve çeşitli endüstrilerde istihdam fırsatları sunan bir grup profesyonelden biridir. Yiyecek ve içecekten hazır giyime, teknolojiden dekorasyona kadar çeşitli sektörlerde iş bulma fırsatları vardır. Müşteri nakit işlemleri, güvenli açma kapama ve müşteri ödemeleri kusursuz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Tüm bunları özenle yapan adaylar özgeçmişlerinde de aynı özeni göstermekte ve özgeçmişleri ile öne çıkabilmeyi başarmaktadır.

Kasiyerlik, tüm müşteri ödeme işlemlerini tamamlaması ve belirli bir zaman dilimi içinde yazar kasaları açıp kapatmasıyla bilinir. Kasiyerler, marketler, mağazalar ve sinema salonları gibi ticari kuruluşlarda müşteri ödemelerini işlemekten sorumludur. 

Kasiyerlerin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Kasiyerler, çalıştıkları mağazanın prensiplerini göz önünde bulundurarak ve müşterilerden en doğru ödemeleri almak için çeşitli görevlerden sorumludur. Tamamlanması gerekli olan görevlerden bazıları şöyle sıralanabilir:

  • Soru ve önerilerinizi işlemek
  • Makbuz bilgilerini kasaya girmek ve sattığınız ürünün fiyatını kaydetmek,
  • Koli etiketini fiş üzerine zımbalamak ve müşteriye vermek,
  • Kasalardaki eksiklik ve fazlalıkları tespit etmek ve ilgili kişilere bildirmek,
  • İş gününün sonunda parayı saymak ve yetkililere ulaştığından emin olmak,
  • Gün sonu raporunu eksiksiz bir şekilde oluşturmak

 

Kasiyer CV Hazırlama Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Organizasyon, sorumluluk ve güçlü ilişkiler kurmanın niteliklerinizden sadece bir kaçı olduğunu düşünüyorsanız kasiyer arayan firmaların ilgisini şimdiden çekmeyi başardınız bile. Ancak bu tam anlamı ile yeterli değildir.

Tüm kasiyer CV örnekleri üzerinde olduğu gibi kasiyerlik mesleği için oluşturulan özgeçmiş de kişisel verilerle başlamaktadır. Tüm kişisel veriler eksiksiz bir şekilde belirtilmelidir. Bu noktada sitede bulunan kasiyer CV örneği sizlere yardımcı olmayı başaracaktır.

Şimdiye kadarki birçok iş tecrübenizi paylaşmaktan çekinmeyin. Kasiyerlik mesleki anlamda bir nakit akışı işi olduğu için eğitim düzeyi son derece önemlidir. Hangi okulda okuduğunuzu kısaca belirtmelisiniz. Bilgisayar ve yabancı dil bilgisi ile aldığınız eğitim sertifikası hakkında konuşabilirsiniz. Diğer önemli alanlardan biri de referans kısmıdır. Burada yazılan bilgiler çok önemlidir. Önceki işinizden kötü bir şekilde ayrılmadığınızı gösterebilir. Bu noktada hazır kasiyer CV örneği sizlerin büyük ölçüde işine yarayacak ve beklentilerinizi karşılayacaktır.

Özgeçmişiniz bir fotoğraf içermelidir. Telefonun kamerasından değil, daha iyi kalitede fotoğraflar çeken bir fotoğraf makinasından yararlanmanız sizler için daha iyi olacaktır. Tüm bu standartlara uyduğunuz sürece hiçbir problem yaşamazsınız. Sonraki prosedürler, işverenin sizin ile ilgili olan izlenimine bağlıdır.

Sizler tüm bu bilgiler ışığında kasiyer cv hazırlama kararı aldıysanız sitemiz üzerinden hazır CV oluştur seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu oluşturduğunuz CV örneğini kasiyer CV indir seçeneği ile Word şeklinde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak CV hazırla ve CV düzenle seçenekleri ile CV üzerine eklemeler yapabilirsiniz.


WhatsApp