Özgeçmiş, kişiyi kısaca tanıtan bilgilerin bulunduğu bir belge olsa da her meslek grubunun kendine ait cv yazma kriterleri bulunmaktadır. CV’lerde mutlaka yer alması gereken bilgiler standart olsa da bazı meslek gruplarında ilaveler yapılması gerekmektedir. Örneğin iş deneyimleri kısmına, ilgili meslek grubuna ait olan deneyimlerin yazılması ve gerekirse katılınan seminerlerin de ilave edilmesi gerekir. Başvurduğunuz meslek dalından alakasız olan deneyim bilgileri, haliyle işvereni ilgilendirmeyecektir. Bu yüzden başvuracağınız meslek grubuyla alakalı bir şekilde CV hazırlamanız oldukça önemlidir. 

Öğretmen CV örnekleriyle beraber kolay bir şekilde CV hazırlamak mümkün. Sitemizde yer alan online CV hazırlama botu sayesinde, mesleğinize en uygun şekilde CV hazırlayabilirsiniz. Öğretmenler, çeşitli eğitim ve seminerlere gitmektedir. Bu eğitim ve seminerlere katıldıktan sonra eğer bir iş başvurusunda bulunacaksanız, mutlaka CV’nizi yeniden hazırlamanız gerekecektir. 

Öğretmen CV'si Nasıl Hazırlanır?

Öğretmen CV’si nasıl hazırlanır ve nelere dikkat edilir hakkında birkaç bilgi paylaşmamız, yeni başvuru yapacak öğretmenlere yardımcı olacaktır. 

  • Kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde CV’nize ekledikten sonra mutlaka doğruluğunu kontrol etmelisiniz.

  • CV’nizde kullanmış olduğunuz yazım dilini, kendinize olan güveni belli edecek şekilde kullanın. Kullandığınız dil mutlaka olumlu olmasına özen gösterin.

  • CV’de yer alan bilgileriniz, başvuru yapacağınız kuruma veya kuruluşa yönelik bilgiler olmalıdır. Yeterlilikleriniz ve ilgi alanlarınız kısmına yazacağınız bilgilerin başvuracağınız kuruma ve pozisyona uygun olduğundan emin olun. 

  • Referanslar kısmına, başvuracağınız kuruma yakın nitelikteki referansları vermeye çalışın. Verdiğiniz referansların bu durumdan mutlaka haberi olsun.

  • CV’nizi öz ve kısa bir şekilde oluşturmaya özen gösterin. İmla kurallarına özellikle dikkat etmeyi unutmayın. Kurumlar buna oldukça dikkat ederler.

  • CV’de kendiniz hakkında yanlış bilgiler vermeyin. Kişisel bilgilerinizden, referanslarınıza kadar vermiş olduğunuz tüm bilgileriniz mutlaka doğru olsun. Aksi halde sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Yeni Mezun Öğretmen CV Nasıl Hazırlanır?

Yeni mezun öğretmen cv hazırlama için verdiğimiz pratik bilgileri kullanarak, kolaylıkla bir cv oluşturabilirsiniz. Yeni mezun öğretmenler için CV hazırlarken en büyük sorun, deneyim bölümü olacaktır. Yeni mezun olduğunuz için daha önce bir deneyiminiz yoksa, başarılarınızı ve yaptığınız stajları deneyim kısmına ekleyebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek için katıldığınız kurslar veya mesleğinizle alakalı aldığınız ödülleri de deneyim bölümüne ekleyebilirsiniz. İşverenler bu bilgileri de tecrübe olarak kabul edecektir.


WhatsApp